05 06 2019

Jest wykonawca przebudowy ul. Długiej

05.06.2019, godz.: 07:49
Jest wykonawca przebudowy ul. Długiej
Fot. Pixabay

Milanowscy urzędnicy wybrali wykonawcę przebudowy ul. Długiej. Mimo iż najniższa oferta była sporo wyższa niż zakładał magistrat, to zdecydowano się rozstrzygnąć przetarg.

Zgodnie z dokumentacją, nawierzchnia ma zostać przebudowana, nowa ma być wykonana z wibroprasowanych kostek betonowych. Z tego samego materiału zostanie wykonany również chodnik, czy zjazdy indywidualne. Droga będzie miała także swój system odwodnienia. Do zadań wykonawcy będzie również przebudowa kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej.

Milanówek planował na ten cel wydać maksymalnie 700 tys. zł, jednak wszystkie pięć ofert, które wpłynęły do urzędu opiewały na ponad milion złotych. Najwięcej życzyła INSTAL-NIKA z Warszawy, bo aż 1,36 mln zł, najmniej zaś milanowska firma P.T.H.U. Pacholczyk – blisko 1,1 mln zł. Mimo wyższej ceny niż pierwotnie zakładano, urzędnicy zdecydowali się rozstrzygnąć przetarg i powierzyć tę inwestycję lokalnej firmie.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 29 listopada 2019 r. Wykonawca na czas prowadzenia prac powinien zapewnić (w miarę możliwości) dostęp do posesji przyległych zarówno dla właścicieli i ich pojazdów, jak i służb komunalnych, porządkowych i bezpieczeństwa. Firma, która wygra przetarg poinformuje mieszkańców o rozpoczęciu prac przynajmniej trzy dni przed startem robót.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi