26 08 2019

Jest wykonawca odnowy Dworku Chełmońskich. Jutro podpisanie

26.08.2019, godz.: 13:09
Jest wykonawca odnowy Dworku Chełmońskich. Jutro podpisanie
fot. Wizualizacja/grodzisk.pl

Stało się. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego grodziski magistrat wybrał wykonawcę remontu Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie. Inwestycja opiewać będzie na około 2,9 mln zł.

Urząd zdecydował sie zatem na podniesienie kwoty inwestycji z 2,1 mln zł, by nie tracić zasu na kolejny przetarg. Tym bardziej, że musi zmieścić się w terminie pozwalającym na uzyskanie dofinansowania inwestycji.

Tym samym rewaloryzację dworku powierzono Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowemu Izolbud z Warszawy. We wtorek, 27 sierpnia nastąpi podpisanie umowy na wykonanie inwestycji.

Celem jest odbudowa budynku dworku oraz dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji wystawienniczo-usługowych, ponadto odtworzenie ścieżek i alejek parkowych wraz z nowymi nasadzeniami zieleni. W zakres robót wejdą też m.in. rozebranie murowanych kominów i innych elementów konstrukcji budynku, a następnie wykonanie nowych. Kolejnym punktem zamówienia są prace na terenie dworku. Wykonanie ścieżek i alejek parkowych, nasadzenia roślinności, oświetlenie parkowe, mała architektura. Budynek zaplecza mostek, zjazd w okolicach mostku oraz kładka zostaną zrealizowane w kolejnym etapie inwestycji.

Inwestycja przewidziana w tym przetargu ma być gotowa do 30 września przyszłego roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata