11 09 2019

Jest przetarg na remont blisko 3 km ul. Mazowieckiej

11.09.2019, godz.: 08:05
Jest przetarg na remont blisko 3 km ul. Mazowieckiej
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku ogłosił przetarg na remont ul. Mazowieckiej. Inwestycja obejmie blisko 3-kilometrowy odcinek na terenie Opyp i Książenic.

Ul. Mazowiecka to ważna droga łącząca Grodzisk z Książenicami, trasą katowicką, a także z gminą Żabia Wola. Jest ona częścią drogi powiatowej 1503W. Fragment w Opypach i Książenicach był modernizowany dawno temu i dziś droga jest połatana, wymaga remontu. Ten niebawem nastąpi, bowiem Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję.

Zadanie obejmuje fragment o długości 2,8 km. Na tym odcinku wykonawca będzie miał do zrealizowania m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, skropienie mechaniczne emulsją asfaltową warstwy przed ułożeniem nowej nawierzchni, a następnie położy nową z mieszanki mastyksowo-grysowej. Istniejące zatoki autobusowe zostaną rozebrane i ułożone z kostki na nowo.

W ramach tego zadania jest także poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych – na sześciu zostanie zamontowane oznakowanie z pulsującym żółtym światłem z zasilaniem solarnym.

W trakcie robót należy spodziewać się utrudnień, ale w przetargu zastrzeżono, że mają się one odbywać przy utrzymaniu ruchu kołowego. Może być jednak wprowadzony ruch wahadłowy.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane do 15 listopada, ale sama nawierzchnia asfaltowa ma być gotowa najpóźniej do końca października.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata