11 01 2018

Jest najnowszy ranking „Perspektyw”. Jakie notowania szkół z naszego regionu?

11.01.2018, godz.: 14:35
Jest najnowszy ranking „Perspektyw”. Jakie notowania szkół z naszego regionu?
fot. Pixabay

Magazyn „Perspektywy” opublikował najnowsze rankingi liceów ogólnokształcących i techników w kraju. Sprawdzamy, jak w tych zestawieniach wyglądają pozycje naszych szkół.

Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

Ogólnopolskie zestawienia „Perspektyw” obejmują 500 najlepszych „ogólniaków” oraz 300 najwyżej ocenionych techników. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku, podobnie jak przed rokiem, może poszczycić się najwyższą pozycją spośród liceów w naszym regionie. Znalazło się na wysokim
39. miejscu i zanotowało znaczący awans – z 66. lokaty.

Drugim „ogólniakiem”, który załapał się do zestawienia jest Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60. Szkoła zanotowała przy okazji spory skok w górę tabeli w porównaniu z poprzednim rankingiem z 444. pozycji na 326.

To tyle jeśli idzie o nasze licea w rankingu głównym. Lepiej wygląda to w zestawieniu wojewódzkim. Najwyżej notowane LO nr 5 zajmuje 17. miejsce, podkowiańskie liceum nr 60 jest tu 76., zaś drugi milanowski „ogólniak” – w ZS nr 1 – plasuje się na 141.
miejscu.

Wśród najwyżej notowanych techników. W zestawieniu krajowym na 168. miejscu uplasowała się placówka w w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, która jest także 18. w klasyfikacji wojewódzkiej. To istotny awans, bowiem w ubiegłoroczny zestawienia grodziskie technikum było odpowiednio 275. w kraju i 33. na Mazowszu

Do klasyfikacji wojewódzkiej załapały się jeszcze jedna nasza placówka: grodziskie Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 (41. pozycja).

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi