09 08 2017

Jest drugi przetarg na grodziską halę

09.08.2017, godz.: 11:32
Jest drugi przetarg na grodziską halę
Fot. Wizualizacja

Grodziski magistrat ogłosił drugi przetarg na budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Sportowej, które ma powstać przy ul. Sportowej. Inwestycja ma być gotowa w 2020 r.

Pierwszy przetarg na obiekt przy ul. Sportowej został unieważniony. Ceny jakie zaproponowali oferenci wahały się od 60 do 80 mln zł, a miasto zamierzało na tę inwestycję przeznaczyć maksymalnie 48 mln zł. W informacji o unieważnieniu postępowania napisano, że „Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty”. Magistrat przyjrzał się poszczególnym elementom zamówienia, by zdecydować, z których trzeba zrezygnować w kontekście nowego przetargu – tak aby w istotny sposób zmniejszyć koszty zamówienia.

Wczoraj został ogłoszony drugi przetarg na tę inwestycję i zgodnie z zapowiedziami jego zakres będzie mniejszy, ale oczywiście to będzie niemal taki sam obiekt, jak w pierwszym postępowaniu przetargowym. Nowe zamówienie wciąż zakłada budowę głównej hali sportowej, mniejszych sal wielofunkcyjnych, siłowni, sal edukacyjnych „Kopernik”, wieży widokowej z obserwatorium czy lokalu gastronomicznego. Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik, a zimą lodowisko. Wzdłuż budynku zaprojektowano szereg mniejszych placów – „Mały Kopernik” pod chmurką z atrakcjami edukacyjno-oświatowymi w tym makieta układu słonecznego z lokalizacją planet. Od strony południowej na elewacji znajdzie się ekran multimedialny z widownią na 240 miejsc na ławkach pod otwartym niebem.

Z kolei wyłączone z inwestycji zostały pompy ciepła, uproszczono też zagospodarowanie  części holu pod trybunami, likwidując przedsionki (na rzecz kurtyn powietrznych), szatnie, kasy, kołowrotki, zlikwidowano też  kiosk oraz pomieszczenie cichej świetlicy,  zmniejszono świetlik nad halą sportową, zrezygnowano z paneli fotowoltanicznych, zmieniono oświetlenie. Wyłączono również te elementy, które mają pojawić się w następnych przetargach jako kolejny etap inwestycji. Są to ruchome trybuny, budowa skateparku, elementy ekspozycji „Parada Planet” (w zamówieniu pozostają podejścia instalacyjne pod przyszłe elementy ekspozycji), czy wyposażenie obserwatorium.

Centrum Aktywizacji i Integracji Sportowej ma być gotowe w kwietniu 2020 r. Oczywiście o ile uda się wyłonić wykonawcę skłonnego do realizacji zadania w zakładanym przez miasto budżecie.

Dodaj Komentarz

  • Aleksander Krzyślak

    Miał być też odnowiony skatepark, czemu ma być rozebrany jeżeli kożysta z niego naprawdę wiele osób, i dokładnie tyle osób będzie niezadowolonych ?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi