13 08 2019

Jest dofinansowanie, będzie pracownia informatyczna dla uczniów

13.08.2019, godz.: 17:14
Jest dofinansowanie, będzie pracownia informatyczna dla uczniów
fot. jaktorow.pl

Jaktorów znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie na stworzenie i wyposażenie pracowni informatycznych. Kwota dotacji to bez mała 50 tysięcy złotych.

Dotacja pochodzi z puli 5 mln zł, które samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. Program cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie wpłynęły 252 wnioski, a dofinansowanie otrzymało 115 projektów z całego Mazowsza.

– Podpisaliśmy kolejne umowy na tworzenie i modernizacje pracowni językowych i informatycznych w mazowieckich szkołach. To bardzo ważne wsparcie, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w nowoczesnych przestrzeniach wyposażonych na miarę XXI w. Granty może nie są duże, ale bez nich bardzo często gminy czy powiaty same nie byłyby w stanie zrealizować tych projektów – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Wśród „podpisanych” gmin jest już Jaktorów. Tym samym gmina dostanie 49 tys. zł na dofinansowanie utworzenia pracowni informatycznej dla klas od VI do VIII szkoły podstawowej

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi