15 04 2019

Jerozolima w Warszawie

15.04.2019, godz.: 06:33
Jerozolima w Warszawie

Odwiedź niezwykłą wystawę multimedialną z Piotrem Fronczewskim w roli narratora.

Realistyczna rekonstrukcja miejsc z Jerozolimy sprzed 2000 lat, wyjątkowa muzyka, spektakularne animacje, a nawet zapachy – tego wszystkiego można zasmakować na multimedialnej wystawie „Śladami Jezusa”, która do 9 czerwca będzie otwarta na warszawskim Wilanowie. W tej podróży do źródeł chrześcijaństwa towarzyszy nam głos narratora Piotra Fronczewskiego. Całości dopełnia poruszający śpiew syryjskiej artystki Myrny Kbbeh. To niezapomniane i poruszające przeżycie.

Stworzona z rozmachem, interaktywna produkcja edukacyjna w nowoczesny sposób opowiada historię Jezusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków. Wystawa ma szansę stać się najlepszą polską wystawą czasową i odpowiedzią na sprowadzane z zagranicy wystawy takie jak Body Worlds czy Titanic.

Zwiedzający odbywają w fizycznej przestrzeni podróż do Jerozolimy w roku 33 n.e., gdzie będą mieli okazję poznać historię i miejsca związane z ostatnimi dniami życia Jezusa. Czekają na nich kolejne sale, w których prowadzeni głosem Piotra Fronczewskiego odwiedzą Wieczernik, przejdą przez ogród Getsemani, ujrzą Golgotę i Boży Grób, poznają tajemnicę Całunu Turyńskiego i obejrzą wyprodukowany specjalnie na potrzeby wystawy film animowany o historii Jerozolimy od roku 33 do dzisiaj. Dodatkowo czeka na nich multimedialne widowisko o rozwoju chrześcijaństwa oraz historia śladów Polaków w Ziemi Świętej. Na zakończenie, zgodnie ze średniowieczną tradycją pielgrzymów w Jerozolimie zwiedzający będą mogli zostawić swój ślad po zwiedzeniu wystawy, a także zrobić  pamiątkowe zdjęcie oraz odwiedzić sklep ze starannie dobranymi pamiątkami.

Ekspozycja ma charakter edukacyjno-kulturalny i jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – od młodzieży wczesnoszkolnej do seniorów. Tłumy gości obecnych na wernisażu otwierającym wystawę i duże zainteresowanie podczas pierwszych dni ekspozycji w Stolicy, pokazuje jak ważny jest to projekt. Bardzo podoba się przede wszystkim młodzieży. Dlatego, na potrzeby nauczycieli i rodzin, został stworzony scenariusz lekcji towarzyszących zwiedzaniu, dostępny dla wszystkich na stronie www.sladamijezusa.pl.

Autorem i realizatorem produkcji jest studio kreatywne Tengent, którego członkowie mają na swoim koncie takie produkcje jak film „Miasto ruin” dla Muzeum Powstania Warszawskiego, „Niezwyciężeni” dla IPN, czy projekt wystawy stałej Muzeum Historii Polski.

Ekspozycja została zaprojektowana tak, by przybliżyć sacrum językiem kultury. Przemawia zarówno do umysłu, jak i serca. Dostarcza wiedzę i oferuje duchowe przeżycie. Zwiedzający będą mogli między innymi stanąć u stóp Golgoty, poznać historię rozwoju chrześcijaństwa, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z historią Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści – wyjaśnia Krzysztof Noworyta ze studia Tengent, producent i pomysłodawca wystawy.

Wystawa przeznaczona jest dla dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 8 lat. Na młodsze dzieci czeka pokój zabaw (w stylu Arki Noego), w którym w trakcie wszystkich weekendów będą zajmować się dziećmi animatorki, a na dzieci czekają tematyczne zabawki i kolorowanki.

Wizyta na wystawie to okazja do rodzinnego wyjścia wieczorem lub w weekend i skorzystania z oferty edukacyjnej podanej w wyjątkowej, multimedialnej formie. Dla dzieci to możliwość pogłębienia historii znanej z książek lub lekcji religii.

Honorowy patronat nad wystawą objęli: o. Francesco Patton OFM – kustosz Ziemi Świętej, ks. kard. Kazimierz Nycz, ks. bp Romuald, oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Urząd Dzielnicy Wilanów.

Ekspozycja zlokalizowana na Wilanowie obok Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Hlonda 1) jest otwarta codziennie od godz. 9.00, od poniedziałku do piątku do godz. 20.00, a w weekendy do 21.00. Bilety (na konkretną godzinę) można kupić w kasie lub na stronie: www.sladamijezusa.pl oraz u partnerów – eventim i ebilet. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z okazji i zaplanowania wizyty już teraz – 9 czerwca wystawa zamyka się i będzie przenoszona do kolejnych miast w Polsce.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Jerozolima w Warszawie”

  1. Bohdan Knor pisze:

    …a komu to potrzebne w codzienności życia,to się nikomu do niczego nie PRZYDA.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata