01 12 2016

Jednego dnia dwukrotnie jechał po pijanemu, chciał dać łapówkę

01.12.2016, godz.: 14:26
Jednego dnia dwukrotnie jechał po pijanemu, chciał dać łapówkę
fot. Policja

Grodziscy policjanci dwukrotnie tego samego dnia zatrzymali 43-letniego Piotra Ś. Mężczyzna w obu przypadkach prowadził pojazd, będąc pod istotnym wpływem alkoholu. Dodatkowo podczas drugiej interwencji próbował przekupić policjantów.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Wycinkach Osowskich około godz. 16.30. Funkcjonariusze patrolujący te okolice zwrócili uwagę na fiata jadącego całą szerokością jezdni, od razu przystąpili do kontroli. Okazało się, iż 43-letni mężczyzna ma w organizmie przeszło dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy Piotra Ś., zaś auto przekazali wskazanej osobie. Po sporządzeniu dokumentacji świadczącej o przestępstwie drogowym, 43-latek dostał wezwanie na komendę w celu przeprowadzenia dalszych czynności w innym terminie.

Mimo braku prawa jazdy, Piotr Ś. postanowił wyjechać samochodem na drogę jeszcze tego samego dnia – był wtedy jeszcze bardziej pijany. Policjanci zatrzymali tego samego fiata około godz. 20.00, gdy ten wyprzedzał samochód ciężarowy na przejściu dla pieszych.  Szybko potwierdzili, iż kierowcą jest ten sam 43-latek. Postanowili więc go zatrzymać i przewieźć na komendę.

W drodze do jednostki mężczyzna nakłaniał funkcjonariuszy do zaniechania dalszych czynności i obiecywał za to zapłacić.  – Mimo informacji, że takie zachowanie jest kolejnym przestępstwem, kierowca włożył pieniądze w dokumenty jednego z mundurowych. Kolejne badanie trzeźwości Piotra Ś. wskazało już prawie 3 promile alkoholu. Tym razem mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał 2 zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nieodpowiedzialnego kierowcy dozoru Policji i poręczenia majątkowego – poinformowała grodziska policja.

3

Dodaj Komentarz

  • Damian W.

    Najpierw miał dwa promile, później trzy, czyli pojechał sie doprawić i dalej jeździł 🙂

  • ja

    Brawo Piotruś !!!

  • stefan

    możecie mi wyjasnić, jak to jest: w telewizji ZERO tolerancji dla pijanych, w radio też, plakaty…. a oni łapią gościa, co ma dwa promile i wypuszczają ? kto to ? radny ? czy znajomy sędziego ?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi