02 01 2017

Jedna piąta budżetu gminy na inwestycje

02.01.2017, godz.: 15:01
Jedna piąta budżetu gminy na inwestycje
fot. Pixabay

Jaktorów jak jeden z ostatnich samorządów w naszym regionie uchwalił budżet na 2017 rok. Ponad 12,5 mln zł przeznaczone zostało na inwestycje. Nie udało się także uniknąć kilkumilionowego deficytu.

Już po świętach jaktorowscy radni niejednogłośnie przyjęli plan finansowy gminy na ten rok: z trzynaściorga uczestników posiedzenia dziesięcioro było „za”, a troje wstrzymało się od głosu. Tym samym zatwierdzono, że dochody Jaktorowa wyniosą niespełna 60,3 mln zł, podczas gdy wydatki opiewać będą na kwotę ponad 65,9 mln, co w rezultacie składa się na niedobór budżetowy w wysokości nieco ponad 5,6 mln zł.

Jak wspomnieliśmy, przeszło 12,5 mln zł, czyli ponad jedną piątą budżetu, przewidziano na inwestycje. Blisko Pięć milionów gmina przeznaczyła narożne zadania drogowe, m.in. na pomoc dla powiatu grodziskiego na zadania związane z Jaktorowem, w tym przebudowę ul. Pomorskiej oraz Skokowskiego (prawie 2,2 mln zł), 2,7 mln zł pójdzie na przebudowę ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w Międzyborowie.

Ponad pięć milionów ujęto w budżecie także na zadania inwestycyjne związane z oświatą i wychowaniem. Milion pójdzie na kontynuację rozbudowy szkoły podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie, zaś 1,4 mln na rozbudowę placów zabaw przy tej placówce, a także na wyposażenie rozbudowanej szkoły; 2,7 mln przeznaczono na kontynuację budowy czterooddziałowego przedszkola przy ul. Ślaskiego.

1,8 mln zł ma z kolei kosztować Budowa boiska treningowego o sztucznej murawie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół boiska na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Międzyborowie

Można jeszcze wspomnieć o zakupie średniej wielkości wozu bojowego dla jaktorowskiej OSP – 300 tys. zł, oraz nowej pługo-piaskarki do odśnieżania ulic – 320 tys. zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi