28 10 2017

Jeden zatrzymany za kradzież, drugi za jazdę na „podwójnym gazie”

28.10.2017, godz.: 09:32
Jeden zatrzymany za kradzież, drugi za jazdę na „podwójnym gazie”
fot. strazmiejska.milanowek.pl

Milanowska straż miejska ujęła dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie przestępstw na terenie miasta. W pierwszej sytuacji chodziło o kradzież w jednym ze sklepów prowadzących sprzedaż alkoholu, w drugiej zaś o ujęcie nietrzeźwego rowerzysty.

– W czwartkowy wieczór strażnicy miejscy wykonywali zadania dotyczące kontroli otoczenia sklepów prowadzących sprzedaż alkoholu. Czynności mają związek z działaniami prewencyjnymi, którymi zostały objęte wskazane rejony. Około godz. 21.15 przy ul. Piłsudskiego 28 strażnicy zauważyli mężczyznę, który w pośpiechu wybiegł ze sklepu. Po chwili, w sklepowych drzwiach pojawiła się ekspedientka zawiadamiając strażników, że mężczyzna dokonał kradzieży. Został ujęty przez funkcjonariuszy w rejonie ulicy Krzywej i przekazany policji – poinformowała milanowska SM.

Do drugiej interwencji doszło w nocy z czwartku na piątek. Wówczas strażnicy ujęli rowerzystę, który jechał jednośladem ulicą Kościuszki, będąc pod wpływem alkoholu. Strażnicy zatrzymali mężczyznę do kontroli  w związku z brakiem świateł oraz – jak to ujęli – „wyraźnie słabszą dyspozycją”.

– Osoba jadąca jednośladem miała wyraźny problem z obraniem prawidłowego toru jazdy. Przypuszczenia strażników, co do trzeźwości rowerzysty okazały się słuszne – w chwili kontroli wyczuli wyraźną, charakterystyczną woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził ustalenia strażników  – sprawca poruszając się publiczną drogą był nietrzeźwy.  Alkomat wskazał w badaniu 0,77 mg/l w wydychanym powietrzu – podała straż miejska z miasta ogrodu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi