25 01 2018

Jazzowo na scenie w Grodzisku

25.01.2018, godz.: 19:29
Jazzowo na scenie w Grodzisku

Jazzowe koncerty pamięci Marka Cabanowskiego, grodziskiego miłośnika tego gatunku muzyki, stały się tradycją. Tegoroczny występ zapisze jej kolejną piękną kartę, bowiem na scenie zagości znakomita grupa Vistula River Brass Band.

Zespół działa od blisko pół wieku. Od 1968 roku gra swoją ukochaną muzykę – stary, dobry jazz tradycyjny.  Niewiele jest festiwali, klubów jazzowych, gdzie nie grywałaby „Vistula”.

Dorobek płytowy zespołu to 12 LP i 10 CD, które mogą być przykładem dobrze wyważonego, stylowego, a zarazem żywiołowego brzmienia starego jazzu. – Muzyka „Vistuli” jest swingująca, pełna temperamentu, poparta znakomitą stylowością solówek ,w których krytycy cenią sobie wyjątkową wierność kanonom jazzu tradycyjnego. Brzmienie partii zespołowych porównywane bywa z brzmieniem orkiestr amerykańskich z okresu miedzywojennego. Umiejętności i doświadczenie estradowe muzyków sprawiają ,iż występ zespołu to wspaniały, niezapomniany show. Dorobek nagród „Vistuli” stanowią: dwukrotnie główna nagroda „Złota Tarka” 1976 i 1977, „Złoty Koń” w Belgii, „Gold Washboard” w Anglii, „Złota Tarka” na Festiwalu Old Jazz Meeting – Iława 1998 w uznaniu zasług dla rozwoju polskiego jazzu oraz „ Honorowa Złota Tarka ” 2008 na 40-lecie działalności artystycznej. Ponad to, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe przyznało Vistuli „Odznakę Honorową” za wybitne osiągnięcia w propagowaniu polskiego jazzu w kraju i za granicą – opisują organizatorzy nie byle jaki styl i dokonania muzyków.

– Chociaż zespół kończy piąte dziesięciolecie istnienia, jego żywiołowego i witalnego stylu nie naruszył ząb czasu. Cieszą swoim graniem publiczność gdziekolwiek występują.„Przy Vistuli noga musi chodzić” powiedział niedawno pewien rodak ze „sznapsową chrypką” a , że miał rację, przekonajcie się państwo sami słuchając jazzu w wykonaniu zespołu „Vistula River Brass Band – dodają.

Przekonajcie się sami podczas koncertu w sali widowiskowej centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Start 7 lutego o godz. 19.30, bilety do nabycia w kasach kina CK po 25 zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi