27 03 2018

Jazz najwyższej próby w Podkowie

27.03.2018, godz.: 07:52
Jazz najwyższej próby w Podkowie
Fot. Marek Bałata

Zdobywca nagrody Grammy Włodek Pawlik wystąpi w kwietniu w podkowiańskim Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Jazzman zaprezentuje utwory z płyty „Songs without words”.

Włodek Pawlik to pianista i kompozytor, który od lat mieszka w Podkowie Leśnej. Nagrał ponad 20 płyt, ma na swoim koncie również szereg dzieł muzyki filmowej, a także kompozycje współczesne. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i konkursów, wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie „Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez warszawski Akwarium Jazz Club. Pawlik występuje na największych festiwalach jazzowych świata m.in. Jazz Jamboree. Na początku 2014     roku „Night in Calisia” otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną – Grammy.

W CKiO bęziemy mogli usłyszeć kompozycje z siódmej płyty Pawlika „Songs without words”. – Na tej płycie Włodek sięgnął do swoich ulubionych standardów muzyki jazzowej i popularnej, które we właściwy sobie sposób przetworzył w intymne, pełne wyrafinowania fortepianowe improwizacje. Już od pierwszych dźwięków „The Sound of Silence” aż do ostatnich, nostalgicznych fraz fortepianu zamykających tę niezwykłą muzyczną wędrówkę utworem Georga Harrisona „Something”, mamy do czynienia z hipnotyczną   przyjemnością obcowania z muzyką przepełnioną szlachetną prostotą i spokojem – opisują organizatorzy.

Artysta wystąpi w Podkowie 21 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej przy u. Świerkowej 1. Bilety można rezerwować pisząc na adres: mailto:anna.strzaska@ckiopodkowa.pl.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi