12 03 2019

Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach

12.03.2019, godz.: 12:53
Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach
fot. Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami włodarzy Grodzisk wybrał ofertę w przetargu na obsługę systemu śmieciowego na nowych zasadach. Firma Jarper zainkasuje za to zadanie ponad pięć milion złotych.

Pod koniec stycznia magistrat zakończył przetarg na obsługę śmieciową po nowemu. Dotychczas odpady segregowane były na 3 frakcje, obecnie nałożono wymóg segregacji na 5 frakcji, co spowodowało podniesienie kosztu odbioru odpadów. Ponadto można się było spodziewać podwyżek ze względu na sytuację śmieciową na Mazowszu: likwidacja wysypisk spowodowała, że firmy stające do przetargów muszą oferować dużo wyższe ceny za wywóz odpadów. A przepisy ustawy mówią, iż gminy nie mogą z własnej kieszeni dopłacać za odbiór śmieci.

Tak też się stało. Jedyna oferta firmy Jarper osiągnęła pułap 5,2 mln zł. Wiadomo było, że magistrat nie ma specjalnego pola manewru i będzie musiał wybrać ofertę, aby zapewnić płynność działania systemu.

I tak też się stało, propozycja Jarpera przeszła weryfikację formalno-merytoryczną. Pod uwagę brano dwa kryteria: 60 procent stanowiła cena, a 40 udział pojazdów spełniających wymagania tzw. EURO 5, dotyczące m.in. zasad ochrony środowiska.

5

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi