15 11 2018

Jaktorów kontra CPK?

15.11.2018, godz.: 21:00
Jaktorów kontra CPK?
Fot. jaktorow.pl

Jaktorów poinformował, że sprawa Centralnego Portu Komunikacyjnego wkracza w nową fazę, ale bieg wydarzeń wciąż wydaje się niekorzystny dla gminy, bowiem z planów nie zniknęły zapisy o przebiegu linii kolejowych przez jej teren. Urzędnicy zapowiadają reakcje w miarę rozwoju sytuacji.

Przypomnijmy, że to właśnie Jaktorów zorganizował kampanię banerową zachęcającą mieszkańców do oprotestowania przebiegu linii kolejowych przez gminę.  Przygotowania do budowy CPK jednak trwają.

Rząd   do końca roku ma ogłosić międzynarodowy konkurs na projekt lotniska w Baranowie i zacznie przygotowania do wydania decyzji środowiskowej. Przy okazji budowy lotniska rząd chce usprawnić linie kolejowe w całej Polsce, plany przewidują powstanie do roku 2030 około 1.300 km nowych linii, które w założeniu mają zagwarantować szybki dojazd do CPK.

– Niestety   planowane linie   będą się zbiegały na terenie naszej gminy Jaktorów. Od 15 – 16   listopada na Kongresie w Rzeszowie planowana jest debata na temat   budowy CPK.   Urząd Gminy Jaktorów   będzie informował mieszkańców o wszystkich ustaleniach związanych z lotniskiem w Baranowie i liniami kolejowymi, które zapadną w najbliższych dniach i tygodniach – poinformował jaktorowski magistrat.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi