15 08 2018

Jaktorów kontra CPK i linie kolejowe

15.08.2018, godz.: 15:50
Jaktorów kontra CPK i linie kolejowe
fot. jaktorow.pl

W Jaktorowie zawisły wielkoformatowe billboardy, które przypominają mieszkańcom, że planowana budowa lotniska w Baranowie, a wraz nią także linie kolejowe są zagrożeniem dla spokoju gminy. Okazuje się, że za tę osobliwą kampanię odpowiada sam magistrat.

Przypomnijmy, iż województwo mazowieckie jest obecnie na etapie przygotowań do sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. Dokument ujmował będzie strategiczne postanowienia dotyczące właśnie Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także przebiegu linii kolejowej prowadzącej do lotniska.

Zaniepokojenie Jaktorowa wynika z faktu, iż w proponowanych koncepcjach planistycznych linia przebiega przez gminę. Ponadto wciąż nie jest jasne, jak wyznaczone zostaną ścieżki podchodzenia samolotów do lądowania. Magistrat wpadł więc na pomysł uczulenia mieszkańców na problem poprzez wywieszenie banerów widocznych z daleka. Możemy na nich przeczytać: „Lotnisko i linie kolejowe Zagrożeniem dla Naszej Gminy”.

– Chcemy w ten sposób zachęcić naszych mieszkańców do aktywności w procesie konsultacji społecznych przed sporządzeniem wojewódzkiego planu zagospodarowania przestrzeni. Jako gmina do początku września mamy czas na złożenie naszych uwag. Musimy mówić jednym głosem i wyrazić, że nie chcemy następnych linii kolejowych w naszej niedużej przecież gminie – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.

fot. jaktorow.pl

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi