20 11 2018

Jaktorów bez „Wiedenki” w nowym rozkładzie KM? Sprzeciw mieszkańców

20.11.2018, godz.: 14:33
Jaktorów bez „Wiedenki” w nowym rozkładzie KM? Sprzeciw mieszkańców
fot. Piotr Antos

Nowy roczny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich, który ma wejść w życie od 9 grudnia wywołał dyskusje, szczególnie wśród mieszkańców jaktorowskiej gminy. Powód? Nieuwzględnienie przez przewoźnika przystanków pociągu „Wiedenka” na stacjach w Jaktorowie i Międzyborowie rano oraz wieczorem.

Takie rozwiązanie spotkało się z wyraźnym niezadowoleniem mieszkańców. Do tego stopnia, że w sprawie przywrócenia „Wiedenki” interweniował u marszałka Mazowsza wójt jaktorowskiej gminy Maciej Śliwerski. Skierował ponadto pismo do prezesa KM Roberta Stępnia, w którym prosi o zmianę decyzji dotyczącej przywrócenia kursów.

– Przez ostatnie kilka  lat pociąg ten zatrzymywał się na stacjach w Jaktorowie i Międzyborowie. Podróżowało nim bardzo wielu mieszkańców naszej gminy i gmin ościennych do pracy i szkoły – argumentuje wójt.

Okazuje się, że głosy mieszkańców podziały na kolejarzy, ponieważ… – Decyzja w sprawie „Wiedenki” jeszcze nie zapadła. Sytuacja jest analizowana, tym bardziej, że docierają do nas liczne głosy lokalnej społeczności – mówi nam Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM. – Pod koniec tygodnia powinny być znane wiążące ustalenia – dodaje.

4

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi