16 10 2017

Jakie propozycje do gminnego budżetu na 2018 rok?

16.10.2017, godz.: 09:50
Jakie propozycje do gminnego budżetu na 2018 rok?
fot. Pixabay

Do końca września mieszkańcy Podkowy Leśnej mogli zgłaszać wnioski do gminnego budżetu na rok 2018. Większość inwestycyjnych propozycji dotyczyła dróg, były jednak i inne.

Zgłoszone przez mieszkańców wnioski omówił na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński. – Kilkudziesięciu mieszkańców wnioskowało o drogi. I tak; wpłynęły pisma w sprawie budowy (przebudowy, remontu) ulic: Topolowej, Modrzewiowej, Głogów, Sarniej, Orlej (od Jaskółczej do Parowu Sójek), Sosnowej (Bukowa – Kolejowa) , Dębowej i Grabowej oraz wykonanie projektu na ulicę Irysową – opisuje podkowiański włodarz.

Wnioski do budżetu obejmowały jednak znacznie szerszy zakres sugestii. Na liście pojawiły się więc: kontynuacja zagospodarowania działek miejskich na Jeleniej, wyczyszczenie skweru(zadbanie o zieleń) na rogu Sarniej i Głównej; budowa trasy do ćwiczeń na świeżym powietrzu) oraz urządzeń umożliwiających gimnastykę dla seniorów (z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej) – z uwzględnieniem ćwiczeń pod okiem instruktora; zagospodarowanie placów i skwerów w różnych częściach miasta elementami małej architektury, które będą służyły aktywnościom sportowym, wypoczynkowi i integracji rodzinnej, społecznej i międzypokoleniowej (skwerek ks. Kolasińskiego, skwerek na ulicy Głównej, skwer u zbiegu ronda przy Topolowej oraz placyki na ul. Storczyków oraz Wrzosowej).

Kolejne propozycje dotyczyły zwiększenia kwoty dla organizacji pozarządowych z przeznaczeniem na rozwój kultury fizycznej; nakładów na profilaktykę wad postawy dzieci i młodzieży; ustawienia stołów do tenisa; budowy małego boiska (stadionu wraz trybunami na ok. 100 osób) do gry w piłkę nożną 105mx68m na terenie ośrodka Adwentystów (w Żółwinie). Padła także propozycja organizacji koncertu, wystaw i innych wydarzeń związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

– Wpłynął również wniosek o możliwość przeorganizowania stołówki przedszkolnej. Swoje pisma złożyły również Rada Rodziców i Rada Szkoły, Komisje Rady Miasta i jednostki organizacyjne – podał burmistrz Tusiński. Teraz owe propozycje zostaną przeanalizowane i bądź co bądź przepuszczone przez sito możliwości finansowych miasta ogrodu. Projekt budżetu na 2018 rok ma być przedstawiony radzie miasta do połowy listopada.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi