09 09 2019

Jakie pomysły na budynek przy Narutowicza?

09.09.2019, godz.: 19:31
Jakie pomysły na budynek przy Narutowicza?
fot,. GrodziskNews

Ostatnimi czasy do naszej redakcji napływają pytania od mieszkańców dotyczące budynku przy ul. Narutowicza 11. Obiekt od dawna stoi nieużytkowany, choć kiedyś mieścił się tu zakład produkcyjny. Czy i ewentualnie, jakie są pomysły na zagospodarowanie obiektu?

Okazuje się, że nieruchomość nie należy do miasta, lecz jest w rękach prywatnego właściciela. – Kiedyś w budynku mieścił się zakład produkcyjny, szwalnia. Później obiekt stał pusty – opowiada Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Swego czasu mieliśmy pomysł, aby zagospodarować tę nieruchomość jako budnek mieszkalny. Podjęliśmy w tej sprawie rozmowy z właścicielem, ale nie doszliśmy do porozumienia. Inna sprawa, że w budynku mielibyśmy techniczny problem z dosyć niskimi stropami – dodaje włodarz.

Zastrzegł jednocześnie, że rozmowa z nami „zainspirowała go”, by powrócić do myśli wykupu nieruchomości i zagospodarowania jej tak, by nie straszyła pustką. – Chcemy sukscesywnie przeobrażać przestrzeń publiczną, by Grodzisk nam piękniał. Myślę, że skoro temat powrócił, to i my powinniśmy do niego wrócić – mówi Benedykciński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata