24 10 2017

Jakie inwestycje w budżecie obywatelskim 2018? Zgłoś propozycję

24.10.2017, godz.: 09:15
Jakie inwestycje w budżecie obywatelskim 2018? Zgłoś propozycję
Fot. Pixabay

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Milanówku. W przyszłym tygodniu urzędnicy zaczną przyjmować pomysły mieszkańców na wykorzystanie tych środków.

Budżet obywatelski to mechanizm, w którym to mieszkańcy drogą głosowania decydują o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. W Milanówku funkcjonuje on od 2015 r. i w jego ramach zrealizowano już takie inwestycje jak m.in. budowa placu zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, odnowę oblicza Parku Lasockiego, budowa parkingu dla samochodów i rowerów obok stadionu przy ul. Turczynek czy „Mech zjadający smog” – instalacja ławki ze specjalną odmianą mchu.

W przyszłym roku idea budżetu obywatelskiego będzie kontynuowana, od 30 października rusza nabór wniosków do kolejnej edycji i potrwa do 20 listopada. Do 4 grudnia potrwa weryfikacja i ocena złożonych projektów, natomiast głosowanie odbędzie się w dniach od 7 do 21 grudnia. Lista projektów przeznaczonych do realizacji będzie znana 12 stycznia 2018 r.

Do wydania, podobnie jak w tym roku, będzie 300 tys. zł, przy czym na jedno zadanie można przeznaczyć maksymalnie 150 tys. Dzięki temu zrealizowane zostaną co najmniej dwa projekty do końca danego roku budżetowego, niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczące jednego rejonu czy też całego miasta.

Na jakie inwestycje milanowianie postawią tym razem? Mieszkańcu masz głos – zdecyduj! Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Dodaj Komentarz

  • nnn

    Gdzie jest ta instalacja „Mech zjadający smog”? Wydaje mi się że ta inwestycja niezastała zrealizowana? Sezon smogowy tuż, tuż…

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi