20 11 2017

Jak uchronić dziecko przed dopalaczami. Bezpłatne spotkania dla rodziców

20.11.2017, godz.: 13:30
Jak uchronić dziecko przed dopalaczami. Bezpłatne spotkania dla rodziców
fot. GrodziskNews

Dopalacze-od dłuższego czasu są zmorą środowisk walczących z uzależnieniami i stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia szczególnie młodych ludzi. Milanowski ośrodek pomocy społecznej organizuje bezpłatne warsztaty, na których rodzice dowiedzą się, jak uchronić swoje pociechy przed tymi substancjami i jak reagować, gdy młody człowiek już je zażywa.

– Spotkania poprowadzi Pan Piotr Deputowski, którego obszarem zainteresowań badawczych są zagrożenia i ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży. Omówione zostaną „sygnały ostrzegawcze sugerujące, że dziecko może zażywać środki odurzające. Słuchacze dowiedzą się też, gdzie szukać pomocy, w przypadku kiedy dziecko ma kontakt z substancjami odurzającymi, a także poznają mechanizm tolerancji organizmu na substancję chemiczną oraz podstawowe zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich związane z przestępczością narkotykową – poinformował milanowski magistrat.

Spotkania odbędą się w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. – Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim rodziców, nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży, a także wszystkie osoby zainteresowane. Prezentacja przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych – zachęcają organizatorzy z OPS-u. – Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim rodziców, nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży, a także wszystkie osoby zainteresowane. Prezentacja przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych – dodają.

Trzy sesje po godzinie każda zaplanowano na 4 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły nr 2 im. Armii Krajowej (Literacka 20) o godz. 18.30 oraz 5 i 6 grudnia w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Skargi (Królewska 69) o godz.17.30.

Szczegółowych informacji udziela Magdalena Jachna pod numerem telefonu: 797-832-787 lub pod adresem mailowym: profilaktyka@ops.milanowek.pl

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi