21 12 2016

Jak inwestycje w budżecie obywatelskim 2017? Ruszył nabór wniosków

21.12.2016, godz.: 13:44
Jak inwestycje w budżecie obywatelskim 2017? Ruszył nabór wniosków
fot. Pixabay

W Milanówku ruszył nabór projektów inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku. Swoje propozycje milanowianie mogą zgłaszać do 15 stycznia.

Mieszkańcy Milanówka zdecydowali z budżetu obywatelskiego w 2016 roku przeprowadzona zostanie rewitalizacja Parku im. Michała Lasockiego oraz budowa parkingu przy stadionie Milanu Milanówek. Na co mieszkańcy przeznaczą pieniądze w kolejnej edycji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale urzędnicy już w sierpniu zachęcali do zbierania pomysłów na co można przeznaczyć pieniądze, które wygospodarowane będą na budżet partycypacyjny w 2017 roku.

We wtorek ruszył natomiast oficjalny nabór projektów inwestycji do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Do wydania będzie 300 tys. zł, przy czym na jedno zadanie można przeznaczyć maksymalnie 150 tys., dzięki temu zrealizowane zostaną co najmniej dwa projekty do końca danego roku budżetowego. Niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczące jednego rejonu czy też całego miasta. Realizowane będą pomysły, których potrzebę zgłaszają sami mieszkańcy, a ostateczny wybór projektów wytypowanych do realizacji również zależeć ma od milanowian, zapewne poprzez głosowanie.

Mieszkań, którzy mają ciekawe pomysły wydania tych pieniędzy, do 15 stycznia mogą zgłosić swoje propozycje za pośrednictwem formularza dostępnego TUTAJ, pod linkiem tym można również znaleźć zasady milanowskiego budżetu partycypacyjnego oraz część dotychczas zgłoszonych projektów inwestycji.

Przypomnijmy, że budżet partycypacyjny w Milanówku działa od 2015 roku. W pierwszym sezonie mieszkańcy zdecydowali o budowie placu zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, uzupełnieniu siłowni plenerowej oraz rozbudowie placu zabaw na osiedlu TBS.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi