20 10 2018

Jak idzie rozbudowa OSP w Żelechowie? [FOTO]

20.10.2018, godz.: 16:11
Jak idzie rozbudowa OSP w Żelechowie? [FOTO]

Przed ponad miesiącem wystartowała rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Ma finiszować wraz z końcem listopada. Postanowiliśmy więc zajrzeć na plac budowy i sprawdzić, jak przebiegają roboty.

Inwestycja ma na celu zwiększenie powierzchni użytkowej budynku przez co nastąpi polepszenie warunków socjalnych oraz użytkowych budynku. Dodatkowo powstanie powierzchnia do przechowywania sprzętu ratowniczo-gaśniczego, kolejne miejsce parkingowe dla samochodu gaśniczo-ratunkowego oraz sala konferencyjna dla spotkań związanych z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki rozbudowie i nadbudowie powierzchnia użytkowa zwiększy się niemal dwukrotnie – z 273 mkw na 509 mkw.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy, inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy etap, który właśnie jest realizowany zakłada m.in. roboty rozbiórkowe i demontażowe, a także wykonanie m.in.: fundamentów, izolacji ścian fundamentowych, konstrukcji żelbetowych, konstrukcji dachu wraz z jej pokryciem nad częścią nową i istniejącą, zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej, przebudowę istniejącego przyłącza gazu ziemnego, czy dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Dziś stan prac wygląda całkiem nieźle, co możecie sami ocenić, oglądając zdjęcia poniżej.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi