11 02 2019

Jak idzie rozbudowa grodziskiej „Dwójki”?

11.02.2019, godz.: 14:32
Jak idzie rozbudowa grodziskiej „Dwójki”?
fot. GrodziskNews

Wiosną rozpoczęła się kompleksowa modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku. Placówka zyska nowe skrzydło, a wnętrze istniejącego budynku zostanie wyremontowane. Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać po blisko 10 miesiącach prac.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Wreszcie w lutym ogłoszono przetarg na budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw. W postępowaniu wybrano ofertę firmy Eurodom za ponad 6,5 mln zł, która została oficjalnie zakontraktowana.

Okazuje się, że inwestycje idzie z przewidywaniami magistratu. – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu i postępu prac, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik inwestycyjno-technicznej obsługi miasta. – Już wykonane zostały prace modernizacyjne wewnątrz istniejącego budynku. Trwają też bardzo zaawansowane prace przy budowie nowego skrzydła, zmierzamy powoli do zamknięcia bryły budynku – dodaje.

– W dalszej kolejności będą prowadzone prace wewnątrz nowego skrzydła, a także przy budowie łącznika dwóch obiektów. Inwestycja powinna być gotowa nawet do końca 2019 roku – podkreśla Olkowski.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi