29 05 2018

Jak idzie budowa ścieżek rowerowych?

29.05.2018, godz.: 19:12
Jak idzie budowa ścieżek rowerowych?

W lutym w Podkowie Leśnej ruszyła budowa ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po upływie kilku miesięcy czas sprawdzić jak przebieg budowa dróg dla cyklistów.

O postępach prac napisał na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Intensywnie prowadzone są prace na najtrudniejszym (ze względu na ukształtowanie terenu) odcinku wzdłuż torów WKD, szczególnie na wysokości Parku Miejskiego – informuje włodarz. A wygląda to tak…

– W pasie linii WKD (własność PKP) na odcinku Podkowa Główna  – Podkowa Zachodnia ścieżka o szerokości 2,5 m została już wykorytowana. Na odcinku od przystanku stacji do parku całość (okrawężnikowana) czeka na ułożenie ostatniej warstwy z kostki bezfazowej – wylicza dalej Tusiński.

Okazuje się, że najbardziej zaawansowane prace toczą się na Rysiej i Żubrowej  Praktycznie obie te ścieżki są na ukończeniu, została położona nawierzchnia, trwają prace polegające na docinaniu fragmentów kostki na łukach drogi.

– W ulicach Jeleniej i Dębowej od dawna czekamy na możliwość dokończenia budowy. Jak zauważycie Państwo, tam prace ustały ze względu na ogromne problemy z dostarczeniem materiałów. Te odcinki będą wykonane z naturalnego kruszywa łączonego polimerem – omawia Tusiński.

– Taka sama powierzchnia została zaprojektowana w ulicy Żubrowej i Rysiej, ale ze względu na warunki gruntowe (kurzawka) musieliśmy podjąć decyzję o zmianie technologii budowy – wylicza dalej,

Podkowa realizuje powyższe inwestycje dzięki środkom pozyskanym z unijnego dofinansowania w kwocie 2,7 mln zł. Dodatkowe półtora miliona miasto ogród zdobyło w tym roku na budowę ścieżki wzdłuż trasy 719 na terenie miasta oraz al. Lipowej.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi