19 03 2019

Jak idzie budowa sali gimnastycznej przy Zondka?

19.03.2019, godz.: 14:44
Jak idzie budowa sali gimnastycznej przy Zondka?
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Od kilku miesięcy trwa budowa sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku. Sprawdzamy, co dzieje się na obiekcie przy ul. Zondka.

O budowie sali gimnastycznej dla szkoły przy ul. Zondka mówiło się od dawna. I rzeczywiście jest ona potrzebna. Wybudowany pod koniec lat 60. budynek szkoły był już kilkukrotnie modernizowany i remontowany. Obecnie jest on zachowany w nie najgorszym stanie, jednak bolączką tej placówki jest malutka sala do aktywności fizycznej.

Od początku przyszłego roku do dyspozycji uczniów ma być jednak nowa i nowoczesna sala. Budowniczowie finiszują powoli z zamknięciem konstrukcji dachu. Wczoraj wieczorem do Grodziska dotarły dźwigary dachowe widoczne na zdjęciach. – W następnym kroku wykonawca zajmie się pokryciem dachu, a gdy to zrobi, rozpocznie prace wewnątrz obiektu – wyjaśnia Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku.

Jakie będą to prace? – Przede wszystkim instalacyjne, a także związane z ociepleniem obiektu. Termin uruchomienia sali w styczniu 2020 roku jest niezagrożony – mówi nam Olkowski.

Według założeń projektowych i przetargowych powstanie obiekt o wymiarach parkietu około 24 na 30 metrów (prawie 725 mkw.) wraz z zapleczem obejmującym: małą salę do ćwiczeń o powierzchni 100 mkw, dwie szatnie, pomieszczenie socjalne, trybuny mieszczące około 50 osób. Ponadto w miejsce starego betonowego boiska ma powstać tartanowe.

Jeżeli chodzi o sam budynek szkoły, to w ramach inwestycji ma zostać dostosowany do aktualnych wymagań p-poż. oraz BHP, planowana jest instalacja podnośnika dla osób niepełnosprawnych, a także dostosowanie i rozbudowa instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych w szkole do zwiększonego zapotrzebowania.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w czerwcu ubiegłego roku. A firma Revbud wykonuje ją kosztem 9,2 mln zł.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata