28 06 2018

Jak idzie budowa parkingu przy PKP? Sprawdzamy [FOTO]

28.06.2018, godz.: 07:33
Jak idzie budowa parkingu przy PKP? Sprawdzamy [FOTO]
fot. Urząd Gminy Jaktorów

Gdy przed dwoma tygodniami sprawdzaliśmy, co dzieje się na budowie parkingu przy stacji PKP w Jaktorowie, widać było tylko tyle, że wykonawca wszedł na plac, i nie wiele więcej. Dziś natomiast można powiedzieć, iż prace ruszyły pełną parą.

Wygląda więc na to, że wykonawcy udało się wyjaśnić z kolejarzami wszystkie kwestie formalne dotyczące wykorzystania terenu należącego do PKP. Jak na razie toczą się prace ziemne i wykopowe przygotowujące grunt pod budowę parkingu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają.

Poniżej zamieszczamy zatem kilka zdjęć z placu robót nadesłanych do nas przez jaktorowski magistrat.

Fot. Urząd Gminy Jaktorów

Zadanie opiejwające na 8,9 mln zł powierzono firmie Fal-Bruk z Warszawy. W jego ramach prz dworcu PKP powstanie 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi