01 02 2018

Jak idą prace na linii 447? W piątek zamkną wiadukt

01.02.2018, godz.: 19:25
Jak idą prace na linii 447? W piątek zamkną wiadukt
fot. GrodziskNews

Kolejarze poinformowali, że w ramach modernizacji linii Warszawa – Grodziski Mazowiecki rozpoczną w piątek przebudowę brwinowskiego wiaduktu. Podali również szczegóły dotyczące postępu prac na całej linii 447.

Roboty ruszą 2 lutego o godz. 20.00. – W piątek wieczorem, (2 lutego o godz. 20:00) rozpoczną się weekendowe prace przy rozbiórce przęsła wiaduktu kolejowego w Brwinowie. Roboty potrwają do godz. 6:00 w poniedziałek  5 lutego. W ciągu dnia będzie ruch wahadłowy. Zasadnicze prace będą prowadzone od 20:00 do 6:00 – wówczas ruch samochodów będzie wstrzymany. Będzie zapewnione przejście dla pieszych. Kierowcy skorzystają z objazdów przez Milanówek i Parzniew. Zmiany w komunikacji zostały ustalone z miastem. Rozbiórka drugiego przęsła jest zaplanowana w marcu. Zakończenie prac przy wiadukcie planowane jest we wrześniu – poinformowały w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe. `

Kolejarze podali również informacje dotyczące tego, co do tej pory zrobiono. – Na aglomeracyjnej linii między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą wykonawca zdemontował już 38 km torów i sieć trakcyjną. We Włochach, Brwinowie, Milanówku, Piastowie i Parzniewie widać już ściany nowych peronów. Trwają roboty w przejściach podziemnych. Na szlaku zamontowano wszystkie fundamenty pod nową sieć trakcyjną. Wykonawca dostarczył już ponad 80 km szyn niezbędnych do przebudowy. Jest także ponad 45 tys. sztuk podkładów i 110 tys. ton kruszywa – ilość równa ładowności ok. 2200 wagonów. Do robót wykorzystywany jest ciężki sprzęt około 100 maszyn w tym koparki, dźwigi, betoniarki i samochody ciężarowe – wylicza PKP PLK.

– W Pruszkowie na przełomie lutego i marca wykonawca przystąpi do przebudowy peronu, przejścia podziemnego, wiat i układu torów. Gotowe jest przejście dla pieszych w poziomie szyn, które umożliwi mieszkańcom sprawną komunikację w mieście – dodaje.

Cała inwestycja toczy się kosztem 285 mln zł.

3

Dodaj Komentarz

 • adamos

  Przepraszam gdzie w Brwinowie jest wiadukt ??? Jakas nowość która powstała w ciągu doby ?? Jeszcze nie dalej jak wczoraj byl tylko i wyłącznie tunel…. hmmmmm

  • GG

   pewnie chodzi o to, że nad tunelem jest „wiadukt kolejowy”

   • adamos

    No wiesz wiadukt kolejowy to konstrukcja wiszaca 🙂 ale tak sie domyslam ze autorowi o to chidzilo… ale na tym poziomie to wypadalo by odróżniać wiadukt od tunelu… bo jesli tak to na baltyckiej mamy wiadukt 😉

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi