11 05 2018

Jak idą inwestycje drogowe w Milanówku?

11.05.2018, godz.: 17:36
Jak idą inwestycje drogowe w Milanówku?
Fot. milanowek.pl

Milanowski magistrat poinformował o stanie inwestycji drogowych i nie tylko w mieście ogrodzie. Wyjaśnia również dlaczego na kilku drogach zastosował wzbudzające kontrowersje płyty MON.

Po długich oczekiwaniach wreszcie zakończyła się przebudowa ul. Krasińskiego, nową nawierzchnię z kostki mają z kolei ul. Bartosza i Leśny Ślad (od ul. Gospodarskiej), a w trakcie przebudowy są jeszcze trzy ulice: Przyszłości, Żytnia i Piękna, a wzdłuż ul. Grudowskiej budowana jest droga rowerowa. Jeszcze tym miesiącu z kolei powinny ruszyć prace związane z przebudową dróg na czterech kolejnych ulicach: Kochanowskiego, Długiej, Sosnowej i  Granicznej.

W ostatnim czasie magistrat ogłosił przetargi na przebudowę ul. Herberta (dawniej Fiderkiewicza) i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Krakowskiej. Prawie gotowe są dokumentacje przebudowę ulic Wierzbowej i Orzeszkowej. Obie drogi powinny być gotowe jeszcze w tym roku.

Wiele kontrowersji wśród mieszkańców budziło ułożenie na m.in. ulicach Chopina i Północnej (od ronda do cmentarza) płyt MON. Miasto tłumaczy dlaczego. – Nie jest to oczywiście najładniejsza forma utwardzenia dróg, ale stojąc w  obliczu tak dużych potrzeb (mamy ponad 50 km dróg nieutwardzonych w  Milanówku) i  postulatów Mieszkańców oczekujących latami na suchą i  utwardzoną nawierzchnię, zdecydowaliśmy o  wprowadzeniu płyt jako rozwiązania, które nie wymaga długotrwałych projektów i  pozwoleń. Tymczasowemu utwardzeniu płytami poddajemy drogi, na których mamy problemy własnościowe bądź są one wąskie, niemożliwe do poszerzenia i  wiadomo, że nie otrzymamy pozwoleń na ich budowę – wyjaśniają urzędnicy.
Fot. milanowek.pl

Takie tymczasowe utwardzenie dróg w Milanówku zastosowano na ul. Łąkowej, Dalekiej, Czubińskiej (w części do Wiosennej) oraz Wiosenną. W planach do utwardzenia w tym roku są jeszcze: Tuwima, Wiatraczna, Jodłowa i  Bociania.

Wraz z powiatem grodziskim Milanówek chce w tym roku wyremontować drogę i wybudować parking przy przychodni na ul. Piasta. Urzędnicy liczą, że jeszcze w tym uda się przebudować ul. Lipową (miasto czeka na wydanie pozwolenia na budowę).

W kwietniu ruszyła także budowa studni chłonnych, które mają odbierać deszczówkę dzięki czemu woda nie będzie zalegać na drogach. Prace rozpoczęto na ul. Kościuszki (od Krakowskiej do Piasta), a następne w kolejce są: Chrzanowska (przy Grodeckiego), Podleśna i  Podgórna. Jeszcze w tym miesiącu ma zakończyć się budowa kolektora w ul. Uroczej, a niebawem urząd powinien ogłosić przetarg na budowę kanalizacji w ulicach: Książenickiej, Nowowiejskiej, Łącznej, Wysockiego, Staszica, Wysokiej, Dembowskiej i  Kasztanowej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi