15 10 2018

Jak będzie przebiegała obwodnica?

15.10.2018, godz.: 17:01
Jak będzie przebiegała obwodnica?
Fot. grodzisk.pl

Grodziski magistrat opublikował mapę z naniesionym przybliżonym przebiegiem zachodniej obwodnicy miasta. Wskazał również, który dokładnie odcinek drogi 579 między Grodziskiem a Radziejowicami będzie przebudowywany w najbliższym czasie.

Na tę wiadomość grodziszczanie czekali bardzo długo. Po ciągnących się w nieskończoność sprawach formalnych m.in. związanych z odwołaniami przeciwników planowanego przebiegu obwodnicy, 26 września 2018 r. zostało wydane pozwolenie na realizację inwestycji. Oznaczało to, że w niedalekiej przyszłości roboty związane z budową obwodnicy reszcie ruszą. – Za około półtora miesiąca wszystko powinno być gotowe do ogłoszenia przetargu na inwestycję. Za następne trzy miesiące wyłoniony zostanie wykonawca, który wiosną 2019 roku rozpocząłby roboty – mówił nam 26 września burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Mieszkańcy ciekawi tej inwestycji dopytują o przebieg nowej trasy. Urzędnicy opisali przebieg trasy. – Obwodnica Grodziska będzie przebiegała od węzła autostradowego na północy, przez strefę przemysłową w kierunku południowym, dalej w miejscowości Chlebnia zacznie odbijać na zachód omijając granice administracyjne miasta Grodzisk Mazowiecki, aby w miejscowości Wólka Grodziska za firmą Aryzta ponownie skręcić na południe. Po minięciu torów PKP droga będzie delikatnie zmieniać kierunek na wschodni gdzie w miejscowości Kałęczyn połączy się z dotychczasowym przebiegiem drogi nr 579 – tak przedstawiają przebieg obwodnicy.

Opublikowali również mapę z naniesioną nań obwodnicą wraz z zaznaczeniem dróg serwisowych oraz rodzajów skrzyżowań z drogami poprzecznymi. Co ciekawe skrzyżowania z ulicami: Logistyczną w strefie przemysłowej, Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz Radziejowicką w Kałęczynie będą skrzyżowaniami o ruchu okrężnym. Pozostałe będą zwykłe bądź skanalizowane. Mapa jest dostępna poniżej.
Fot. grodzisk.pl

Urzędnicy załączyli również mapę z 11,5-kilometrowym odcinkiem drogi 579, który niebawem ma przejść remont, a który ma stanowić również drogę dojazdową i obwodnicy.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

 • Robert Karczewski

  Czyżby PiS pompował PSL jako przyszłego koalicjanta w Sejmie? Strasznie podejrzane że wojewoda dał Benkowi taki prezent wyborczy.. 🙂

  • jscst

   Nawet ci conajbardziej nienawidzą PSL muszą redukować negatywne skutki budowy i funkcjonowania CPK dla Grodziska… bo z tego smród pójdzie na całą Polskę.

   • Alf

    Grodzisk to nie cała Polska, już czas żebyście zrozumieli że wy pod tą warszawką nie jesteście pępkiem świata tylko miasteczkiem sypialnym przy dużym mieście na wschodzie Polski.

    • jscst

     Pomyślał kolega skąd CPK weżmie 30 tys. armię pracowników albo jak zostanie z niego wyprowadzony ruch na południo-zachodnią część Mazowsza? Mam nadzieję, że nie zamierza tłuc tego tranzytu przez centra miast.

 • Jonasz

  Czy wy uwierzyliście znowu w te starą bajkę o obwodnicy ?
  Pozwolenie to nie budowa.
  Tej obwodnicy nie będzie przez najbliższe 4 lata .Zapewniam Was.
  Wspomnicie moje słowa tak jak wspominacie prawdę o parku rozrywki w pod Grodziskiem.

  • jscst

   Mi Mszczonów wystarczy… byleby zrobili dobry dojazd przy okazji tego CPK.

 • Zjawiskowa

  Po wyborach uslyszycie… ups nie udalo sie tym razem… zabraklo jednego podpisu mial podoisac bezdomny ale zmarl.. tak to pan jan z koziodupic przyszedl odbiecal i zmarl… ale obiecuje miesiac przed kolejnymi wyborami czyli za 4 lata czy tam teraz 5 wroce do tej sprawy jak jest Ben Wielki

  • jscst

   Uważaj z takimi numerami, bo do Baranowa jest blisko… łatwo zrobić dym.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi