15 10 2018

Jak będzie przebiegała obwodnica?

15.10.2018, godz.: 17:01
Jak będzie przebiegała obwodnica?
Fot. grodzisk.pl

Grodziski magistrat opublikował mapę z naniesionym przybliżonym przebiegiem zachodniej obwodnicy miasta. Wskazał również, który dokładnie odcinek drogi 579 między Grodziskiem a Radziejowicami będzie przebudowywany w najbliższym czasie.

Na tę wiadomość grodziszczanie czekali bardzo długo. Po ciągnących się w nieskończoność sprawach formalnych m.in. związanych z odwołaniami przeciwników planowanego przebiegu obwodnicy, 26 września 2018 r. zostało wydane pozwolenie na realizację inwestycji. Oznaczało to, że w niedalekiej przyszłości roboty związane z budową obwodnicy reszcie ruszą. – Za około półtora miesiąca wszystko powinno być gotowe do ogłoszenia przetargu na inwestycję. Za następne trzy miesiące wyłoniony zostanie wykonawca, który wiosną 2019 roku rozpocząłby roboty – mówił nam 26 września burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Mieszkańcy ciekawi tej inwestycji dopytują o przebieg nowej trasy. Urzędnicy opisali przebieg trasy. – Obwodnica Grodziska będzie przebiegała od węzła autostradowego na północy, przez strefę przemysłową w kierunku południowym, dalej w miejscowości Chlebnia zacznie odbijać na zachód omijając granice administracyjne miasta Grodzisk Mazowiecki, aby w miejscowości Wólka Grodziska za firmą Aryzta ponownie skręcić na południe. Po minięciu torów PKP droga będzie delikatnie zmieniać kierunek na wschodni gdzie w miejscowości Kałęczyn połączy się z dotychczasowym przebiegiem drogi nr 579 – tak przedstawiają przebieg obwodnicy.

Opublikowali również mapę z naniesioną nań obwodnicą wraz z zaznaczeniem dróg serwisowych oraz rodzajów skrzyżowań z drogami poprzecznymi. Co ciekawe skrzyżowania z ulicami: Logistyczną w strefie przemysłowej, Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz Radziejowicką w Kałęczynie będą skrzyżowaniami o ruchu okrężnym. Pozostałe będą zwykłe bądź skanalizowane. Mapa jest dostępna poniżej.
Fot. grodzisk.pl

Urzędnicy załączyli również mapę z 11,5-kilometrowym odcinkiem drogi 579, który niebawem ma przejść remont, a który ma stanowić również drogę dojazdową i obwodnicy.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi