17 07 2019

Izby wytrzeźwień dla Grodziska na razie nie będzie

17.07.2019, godz.: 14:38
Izby wytrzeźwień dla Grodziska na razie nie będzie
fot. Pixabay

Po kilku miesiącach powracamy do tematu utworzenia izby wytrzeźwień na potrzeby grodziskiej gminy na tyłach Dworca Zachodniego. Okazuje się, że ostatecznie nie doszło do rozmów spalił na panewce. Przynajmniej na razie.

Pierwotnie Grodzisk wyszedł z inicjatywą utworzenia izby wytrzeźwień w Oryszewie jako jednostki współfinansowanej przez dziesięć sąsiednich samorządów. Były wśród nich m.in. Milanówek, Legionowo, Żyrardów, Konstancin-Jeziorna. Okazało się jednak, że potencjalnie partnerskie gminy nie były zainteresowane wydawaniem około 100 tys. zł rocznie za dwa łóżka do własnej dyspozycji.

Grodzisk pomysłu jednak nie porzucił i zainicjował rozmowy w sprawie uzyskania miejsc w ośrodku na tyłach Dworca Zachodniego. – Jeśli dojdzie do porozumienia, to z punktu widzenia naszej gminy będzie to rozwiązanie nawet korzystniejsze, bowiem wówczas płacilibyśmy od osoby przyjmowanej do ośrodka, a nie od łóżka. Do tego dobry dojazd – mówili nam przed kilkoma miesiącami grodziscy włodarze.

Dziś sprawa wygląda na zamkniętą, przynajmniej na razie. – Ostatecznie nie doszło do konkretnych rozmów w sprawie stworzenia izby wytrzeźwień na tyłach Dworca Zachodniego. Sprawę zawiesiliśmy, by przemyśleć rozwiązania w tej sytuacji. Pomysłu jednak nie zamierzamy porzucić, chcemy zrealizować tę inicjatywę w przyszłości – mówi dziś Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi