06 12 2018

Imprezy mikołajkowe w regionie

06.12.2018, godz.: 07:40
Imprezy mikołajkowe w regionie
fot. Pixabay

W najbliższy weekend w naszym regionie odbędzie się co najmniej kilka ciekawych imprez mikołajkowych. Szczegóły poniżej.

Książenice
Jarmark zaplanowano na 8 grudnia. Odbędzie się na placu przed remizą w OSP w Książenicach. O której się rozpocznie? To organizatorzy przekażą wkrótce, zapewniają jednak, iż atrakcji nie zabraknie. – W programie przewidujemy kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców, stoiska wystawców zewnętrznych oraz wspólne kolędowanie przy ognisku i występy muzyczne. Na gości czekać będzie atrakcyjne menu: karkówka z grilla, pieczone ziemniaki, kiełbasa z patyka, bigos, barszczyk, napoje gorące, ciasta i grzaniec – zapowiadają.

Za organizację jarmarku, podobnie jak przed rokiem, odpowiada Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach wspólnie z Radą Rodziców. Honorowym patronatem objął to wydarzenie burmistrz Grodziska Grzegorz Bendykciński.

Grodzisk Mazowiecki
Równolegle z jarmarkiem świątecznym w Książenicach, 8 grudnia w Grodzisku odbędą się analogiczne wydarzenia: część w centrum kultury a część w willi Niespodzianka. W CK atrakcje wystartują o 13.30 warsztatami dla dzieci, podczas których instruktorzy pokażą jak robić bombki, aniołki, czy bałwanki. Nie zabraknie również iście świątecznego malowania buziek. Tę część imprezy mikołajkowej organizatorzy przewidują do godziny 16.40 we foyer kina CK. Następnie przyjdzie czas na godzinny spektakl dla dzieci zatytułowany „Ognik i choinkowe marzenie”. Przedstawienie na scenie sali widowiskowej zaprezentuje Teatr Kulturka.

Po występach scenicznych wydarzenia przeniosą się na plac przed CK. Tam o godz. 17.30 zaplanowano rozpalenie światełek na dużej choince. Podczas imprezy mikołajkowej nie może przecież zabraknąć świętego Mikołaja. Spotkanie z nim odbędzie się po uruchomieniu choinkowej iluminacji. Na fanów kiermaszy świątecznych czekać będzie masa pięknych i smacznych drobiazgów na stoiskach rozstawionych w niespodziance w godzinach od 14.00 do 18.00.

Żabia Wola
9 grudnia strażacy z OSP Żelechów wspólnie z radą rodziców z podstawówki w Ojrzanowie zorganizują wydarzenie, którego elementem przewodnim będzie piłkarski turniej mieszkańców gminy. Typowo świątecznych i piknikowych atrakcji jednak nie zabraknie. Impreza wystartuje o godz. 10.00 w hali sportowej w Ojrzanowie. Prócz piłki nożnej inną formą aktywności sportowej będzie ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie również kiermaszu tradycyjnych potraw i wypieków świątecznych przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Żelechów. Organizatorzy pomyśleli również o kreatywnych zajęciach dla dzieci, które w kąciku rękodzielniczym przygotowywać będą ozdoby świąteczne.

Z myślą o najmłodszych przygotowano tez inne atrakcje: malowanie buziek, prezentację wozów bojowych OSP Żelechów, kącik ozdabiania pierników, czy wreszcie spotkanie z mikołajem.

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi