08 08 2018

IMGW ostrzega przed upałami

08.08.2018, godz.: 10:58
IMGW ostrzega przed upałami
Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

IMGW dla naszego województwa wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Dotyczy ono opałów, które od dziś do piątku włącznie mogą zalać nasz kraj. Dziś temperatura może sięgnąć 31 stopni Celsjusza w cieniu, natomiast w następnych dniach nawet do 34. IMGW przewiduje, że temperatura minimalna w nocy może oscylować w granicach 19–21 stopni Celsjusza.

W upalne dni starajmy się ograniczać przebywanie na słońcu. Należy także pić dużo wody, ponieważ dużo jej tracimy, pocąc się. Ponadto dzięki temu łatwiej możemy się schłodzić organizm. Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i małych dzieci. Pamiętajmy więc, aby zachować rozsądek.

W Polsce najcieplej ma być na zachodzie kraju, gdzie temperatury w cieniu mogą przekroczyć nawet 35 stopni Celsjusza. Dla województwa lubuskiego IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia, czyli najwyższe z możliwych.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi