26 08 2019

IMGW ostrzega przed upałem

26.08.2019, godz.: 08:30
IMGW ostrzega przed upałem
Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla większości województw ostrzeżenia dotyczące fali upałów. Alert obejmuje też połowę Mazowsza, w tym powiat grodziski.

– Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C – poinformował IMGW w komunikacie. Alert ma obowiązywać od dziś od godz. 13.00 do czwartku 29 sierpnia do godz. 18.00.

W czasie upalnych dni należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody; jeśli nie musisz, nie wychodź z domu, w razie jednak przebywania na zewnątrz noś nakrycie głowy oraz stosuj krem z filtrem.

Należy również pamiętać, że w upały powinniśmy unikać wysiłku fizycznego, nie pić alkoholu, gdyż odwadnia organizm, a także nosić lekką przewiewną odzież. Pod żadnym pozorem nie można też zostawiać dzieci i zwierząt w aucie.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata