13

10 2015

I Strażacka Dycha za nami

I Strażacka Dycha za nami - Grodzisk News

Można by żartobliwie powiedzieć, że strażacy z naszego powiatu zapatrzyli się na Podkowiańską Dychę i postanowili zorganizować własną tego rodzaju imprezę biegową. Pierwsza edycja odbyła się w miniony weekend w Skułach, a zorganizowali ją strażacy z miejscowej jednostki OSP.

Obok wyczynowych biegaczy i biegaczek nie mogło rzecz jasna zabraknąć strażaków. Ponadto oprócz biegu głównego na dystansie 10 kilometrów, była także rywalizacja wśród entuzjastów maszerowania z kijkami, czyli nordic walkingu. Na starcie 10-kolmetrowej trasy stanęło 130 biegaczy oraz 19 posiadaczy zestawów nordic walking. Ścigano się częściowo po asfalcie, częściowo po utwardzonych drogach polnych i leśnych, na terenie Rezerwatu Skulski Las, miejscami zaś trasa prowadziła na przełaj przez łąkową ścieżkę.

Wśród panów najszybciej 10-kilometrowy dystans pokonali kolejno: Andrzej Wojtczak, Karol Frelik i Grzegorz Kruszyński. Wśród kobiet najsprawniej z ?dychą? poradziła sobie Marta Hagen, a za nią uplasowały się Aneta Sobieraj i Katarzyna Fajnas.

A jak radzili sobie strażacy? Aż dwa indywidualne krążki ? srebrny i brązowy ? zgarnęli w tej kategorii reprezentanci OSP Grodzisk Mazowiecki ? Witold Kalisz i Zdzisław Krakowski. Z kolei w rywalizacji drużynowej grodziscy strażacy nie mili sobie równych. Oprócz dwóch powyższych rezultatów na najlepszy wynik ekipy OSP Grodzisk złożyły się także czasy uzyskane przez Macieja Kalisza oraz Krzysztofa Zegarskiego.

W kategorii nordic walking startowały tylko panie. Pierwsze miejsce zajęła Bogusława Pieńczewska, drugie Małgorzata Stolarska, a trzecia była Izabela Szymańska.