18 03 2019

„Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem w grodziskim CK

18.03.2019, godz.: 17:09
„Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem w grodziskim CK
fot. centrumkultury.eu

„Hamlet” z desek londyńskiego National Theatre przeniesiony do Grodziska? Dlaczego nie! Tak właśnie stanie się za sprawą retransmisji tej klasycznej Szekspirowskiej sztuki w grodziskim kinie. Pokaz w środowy wieczór 27 marca.

W tytułową rolę Hamleta wciela się znany brytyjski aktor Benedict Cumberbatch, któremu popularność przyniosły role m.in. w serialu BBC „Sherlock Holmes” oraz w filmie „Gra tajemnic”, za którą aktor nominowany był do Oscara.

–Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera – przypominają organizatorzy grodziskiego pokazu.

–Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju – dodają.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania 210 minut. Rezerwacje biletów prowadzi grodziskie CK (Spółdzielcza 9) stacjonarnie i telefonicznie pod numerem: 22 734 79 44. Początek 27 marca o godz. 20.15.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi