06 03 2015

Gwiazdy zachęcają do płacenia podatków

06.03.2015, godz.: 20:20
Gwiazdy zachęcają do płacenia podatków
fot. GrodziskNews

Przed rokiem znany aktor Andrzej Grabowski zachęcał do płacenia podatków w Grodzisku, w tym twarzą analogicznej kampanii jest łyżwiarka szybka Luiza Złotkowska. Zachęty przynoszą jednak efekt. Do tej pory dzięki podatkom od nowych mieszkańców do gminnej kasy wpłynęło ponad 15 mln zł.

To suma niebagatelna w kontekście wydatków na inwestycje. Pieniądze te pozwalają m.in. na rozbudowę infrastruktury drogowej rewitalizację miejsc użyteczności publicznej i remonty istniejących dróg. Dla przykładu: każdy nowy mieszkaniec płacący podatki w Grodzisku, to około 1500 zł dodatkowego dochodu do budżetu. Podatki 10 nowych mieszkańców pozwalają na pokrycie rocznych kosztów utrzymania dwóch uczniów w szkole podstawowej. Stu dodatkowych podatników oznacza 100 metrów nowego chodnika. Natomiast jeśli aż tysiąc nowych mieszkańców zdecyduje się płacić podatki w Grodzisku, to każdego roku za te pieniądze można by utwardzić kilometr drogi.

Z tego też względu Grodzisk prowadzi kampanię promocyjną skierowaną do mieszkańców zameldowanych w innej gminie. Ma ona zachęcić do zameldowania się w Grodzisku lub wypełnienia formularza ZAP-3, dzięki któremu nasz podatek dochodowy zostanie przeniesiony właśnie do grodziskiej gminy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata