25 01 2017

Gwiazdy na scenie grodziskiego CK po raz kolejny

25.01.2017, godz.: 11:44
Gwiazdy na scenie grodziskiego CK po raz kolejny
fot. Agencja Artystyczna Diabeł

Po obu częściach przedstawienia „Klimakterium”, które cieszyło się w Grodzisku bardzo dużym zainteresowaniem widzów, gwiazdy powrócą na scenę centrum kultury z nową komedią pt. „Przepraszam, co Pan tu robi?”

Obsadę sztuki tworzą wymiennie między innymi Anna Korcz, Aleksandra Szwed, Waldemar Obłoza, Bartosz Żukowski. O czym jest komedia, w której występują? Oddajmy głos organizatorom tgo scenicznego wydarzenia w Grodzisku.

– Był ciepły jesienny wieczór. Słońce powoli zachodziło ustępując miejsca nocy. Delikatny wiatr, poruszał gałązkami starej wierzby, cicho postukując w okiennicę stuletniego dworku. Jedynym i niepodważalnym świadkiem tamtych wydarzeń był księżyc dążący do pełni. Lecz nie uprzedzajmy faktów… Pomieszczenie, w którym się znajdujemy, urządzone z gustem, wydawać by się mogło oazą spokoju, lecz czy oby na pewno? Michał usiadł wygodnie w fotelu, przewracając kolejną stronę gazety, ukradkiem zerka na Marię, która ciągnąc Karola za rękę, w pośpiechu trzaska drzwiami. Tymczasem Krystyna, ze stoickim spokojem, bacznie obserwuje Jana, który skrzętnie szuka zegarka. Czy spodziewają się, że już niebawem ?… Czy przeczuwają, że już za chwilę ?… Jedno jest pewne, teraz wydarzenia zaczynają toczyć się błyskawicznie. Los bohaterów wydaje się być przesądzony. Czy aby na pewno? Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa. Co z tego wyniknie? Sytuacje, które miały miejsce podawane są w wątpliwość, a czasy tych wydarzeń nie do końca są określone – opisują zarys fabuły.

W „Przepraszam, co Pan tu robi?” nie brakuje absurdalnych dialogów, błyskotliwych ripost, popkulturowej erudycji oraz sytuacji, w których bohaterowie zapędzają się z coraz większym entuzjazmem. Perypetie tych postaci, są bliskie każdemu z nas. – Zobaczymy w nich siebie, wujka czy sąsiada. Nie jest to kolejna adaptacja angielskiej sztuki. Rozśmieszy, zaskoczy, momentami oburzy. Po obejrzeniu tej komedii, będziesz miał więcej pytań niż odpowiedzi. Pytań, na które odpowiedzieć musisz sobie sam – zapowiadają organizatorzy.

Występują (zamiennie):
Maria: Agnieszka Wielgosz / Aleksandra Szwed,
Krystyna: Anna Korcz / Małgorzata Kosik,
Jan: Bartosz Żukowski / Kazimierz Mazur,
Karol: Wojciech Błach / Łukasz Konopka,
Michał: Waldemar Obłoza / Paweł Okoński / Andrzej Niemirski

Spektakl odbędzie się 6 marca o godz. 20.15 w sali widowiskowej CK. Bielty w cenie 80 zł dostępne są na: www.kupbilecik.pl; www.agencjadiabel.pl; www.ebilet.pl

Już wkrótce będzie można je wygrać w konkursie organizowanym u nas.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.