26 12 2016

Grupa MoCarta ponownie w Grodzisku

26.12.2016, godz.: 19:03
Grupa MoCarta ponownie w Grodzisku
fot. grupamocarta.art.pl

Grupa MoCarta powraca do Grodziska. Po zeszłorocznym występie i artyści i publiczność wzajemnie przypadli sobie do gustu, stąd pomysł, aby 20 marca w centrum kultury uczynić powtórkę z rozrywki.

I to rozrywki na wysokim poziomie zarówno muzycznym, jak i humorystycznym. Kwartet założony w 1995 roku przez absolwentów szkół muzycznych w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar gra na skrzypcach, podobnie jak Michał Sikorski, Paweł Kowaluk to wirtuoz altówki, zaś Bolek Błaszczyk – wiolonczeli. Dziś tworzą formację znaną i uznaną w świecie artystycznym tak w kraju, jak i za granicą. Kalendarz występów mają wypełniony kilka miesięcy naprzód, do tego bynajmniej nie zaniedbują nagrywania kolejnych płyt.

Poza działalnością właściwą kabaretowi muzycznemu, zespół występuje także z repertuarem klasycznym i nie stroni od muzyki rozrywkowej. (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny).

Podczas występu w Grodzisku kwartet zaprezentuje program jubileuszowy zatytułowany „Dzieła wybrane z dwudziestu lat ”. W koncercie znajdą się nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów.Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Artur Andrus oraz GrupoMoCarciątka..

Bilety w cenie 60 zł dostępne są w kasie Centrum Kultury. Rezerwacje pod nr telefonu: 22 734 79 44.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi