10 10 2018

Groził żonie spaleniem. Teraz grozi mu pięć lat więzienia

10.10.2018, godz.: 09:50
Groził żonie spaleniem. Teraz grozi mu pięć lat więzienia
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Wracamy do sprawy z minionego piątku, kiedy to w Mościskach 45-latek oblał żonę benzyną i groził spaleniem. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Do tych dramatycznych zdarzeń doszło 5 października przy ul. Skowronkowej. – Został tam zatrzymany 45-letni mężczyzna, który oblał żonę benzyną i groził, że ją podpali. Na szczęście policjanci dość szybko zjawili się na miejscu i do podpalenia nie doszło. Kobiecie nic poważnego się nie stało. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny – mówiła nam „na gorąco” asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dziś znamy więcej szczegółów. Policję na miejsce wezwała poszkodowana, a gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, jej agresywny mąż wcale się nie uspokoił. 45-latek nie wykonywał poleceń mundurowych, więc ci musieli go obezwładnić i odebrać zapalniczkę, której użyciem groził żonie.

Agresor został zatrzymany i trafił do celi. Był pijany, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że 45-latek od pięciu lat znęcał się nad żoną, a także w krótszym okresie nad córką. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną za co grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi