11 12 2018

Grodziszczanka w elicie psich zaprzęgów

11.12.2018, godz.: 13:31
Grodziszczanka w elicie psich zaprzęgów
fot. Izabela Gettel/grodzisk.pl

Nie samą piłką nożną kibic sportowy żyje, zwłaszcza kiedy grodziszczanka odnosi sukcesy w Europie i na świecie. Mowa o Beacie Pawłowskiej-Sieleckiej, mistrzyni Europy, medalistce mistrzostw świata i wielokrotnej mistrzyni Polski w rywalizacji psich zaprzęgów, która w tym sezonie zdobyła kolejne krążki.

Beata Pawłowska-Sielecka startuje w zawodach psich zaprzęgów już od 17 lat. Właśnie zakończyła sezon w specjalizacji Dry Land, czyli wyścigach w warunkach bezśnieżnych. Pani Beata startowała, m.in. w mistrzostwach Łotwy i mistrzostwach Polski w klasach BJ (pies+rower) oraz C0 (4 psy+wózek). W obu konkurencjach wywalczyła medale: z Łotwy przywiozła srebro i brąz, zaś dwa srebrne krążki z naszego krajowego czempionatu.

Mistrzostwa świata i Europy, niestety zakończyły się bez miejsca na podium i nie bez znaczenia jest oczywiście też wiek i możliwości psów zaprzęgowych Najstarszy pies w zaprzęgu pani Beaty ma już 11 lat, co w przeliczeniu na ludzkie życie, daje lat 70. Leja jest psem zaprzęgowym i uwielbia biegać.

– Złamałabym jej serce, gdybym zostawiła ją w domu, dlatego, że jest trochę wolniejsza od młodszych psiaków. A zaprzęg biegnie tak szybko, jak najwolniejszy z psów – mówi Beata Pawłowska-Sielecka. – W grudniu odpoczywamy, a od stycznia rusza sezon zimowy. Mam nadzieję, że spadnie śnieg, bo wtedy będę mogła potrenować trochę na saniach przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata do Francji, które odbędą się w końcu stycznia –dodaje.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi