20 06 2018

Grodziskie Wianki coraz bliżej. Sprawdź, co i o której

20.06.2018, godz.: 07:37
Grodziskie Wianki coraz bliżej. Sprawdź, co i o której

Grodziskie Wianki zbliżają się wielkim krokami, impreza odbędzie się bowiem już w tę sobotę. Sprawdź szczegółowy program imprezy, by ocenić, czy chcesz się na nią wybrać.

Druga odsłona wydarzenia na zrewitalizowanych Stawach Walczewskiego odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Noc Kupały – zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą) – to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada około 21–22 czerwca. W Polsce Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości, wywodzącej się z wierzeń słowiańskich, corocznych obchodów pogańskiej Sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską (stąd późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską i posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca).

W ubiegłym roku główną atrakcją imprezy było otwarcie plaży i Kąpielska na „Walca”. W tym ma być muzycznie, tanecznie i widowiskowo. Wszystko zacznie się o godz. 14.00 od przywitania uczestników wcześniejszego Marszu dla Życia i Rodziny (wystartuje o 11.45 z placu Zygmunta Starego). Na godz. 15.00 organizatorzy Wianków zaplanowali korowód taneczny i pokazy sceniczne. O godz. 17.00 wystartuje zaś potańcówka w stylu retro, podczas której o oprawę muzyczną zadba Michał Fogg, prawnuk słynnego Mieczysław Fogga.

Pozostając w klimacie, uczestnicy imprezy o 20.30 usłyszą koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Po nim, wieczorem o 22.00 odbędzie się niezwykły, pierwszy w historii Grodziska pokaz laserowy na ekranie wodnym, tworzony za pomocą specjalnych dysz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi