12 06 2019

Grodziski Rower Miejski w czołówce rankingu wypożyczalni

12.06.2019, godz.: 19:21
Grodziski Rower Miejski w czołówce rankingu wypożyczalni
fot. GrodziskNews

Specjaliści z Dadelo.pl w oparciu o dane pozyskane ze stron operatorów samoobsługowych wypożyczalni oraz urzędów miast, sporządzili Ranking Systemów Rowerów Miejskich. Na wysokim, szóstym miejscu uplasował się Grodzisk.

W tym roku autorzy rankingu wzięli pod lupę 38 miast, w których funkcjonuje 39 systemów rowerów miejskich. Oceniali je w następujących kategoriach: ilu mieszkańców przypada na jeden rower; zagęszczenie stacji rowerowych na 1 kilometr kwadratowy; cena wypożyczenia, odsetek mieszkańców zapisanych do systemu; średnia liczba wypożyczeń przypadająca na jedną osobę zapisaną w systemie; długość sezonu; dodatkowe udogodnienia; długość dróg dla rowerów; stacje napraw rowerów.

– Poza samymi systemami, oceniliśmy także infrastrukturę rowerową, jaką oferuje miasto, w którym funkcjonuje dany system. W tym wypadku skupiliśmy się na długościach ścieżek rowerowych oraz stacjach napraw rowerów. Ranking powstał na podstawie danych przesłanych z urzędów i od operatorów systemów – mówią autorzy rankingu.

Grodzisk Mazowiecki w tegorocznej edycji zajął szóste miejsce, dzięki bardzo wysokim notom w takich kategoriach jak liczba stacji przypadających na powierzchnię miasta, liczba rowerów w stosunku do liczby mieszkańców, długość sezonu oraz atrakcyjność cen za wypożyczenie.

Szczegołowe wyniki rankingu i podsumowanie poszczególnych kategorii na infografikach, które zamieszczamy poniżej. We celu ich powiększenia należy kliknąć każdą z nich.

Mat. prasowe

Ranking znajduje się również tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata