16 10 2018

Grodziski pumptrack już otwarty

16.10.2018, godz.: 10:02
Grodziski pumptrack już otwarty
Fot. grodzisk.pl

Mieszkańcy Grodziska i okolic mogą już korzystać z najdłuższego mobilnego pumptracka w Polsce. W sobotę został oficjalnie otwarty.

Pumptrack to rowerowy tor, który ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po nim niemal nie wymaga pedałowania. Przypomina on trochę tor do narciarskiej jazdy po muldach. W Grodzisku tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 6 stanął najdłuższy taki mobilny tor w Polsce.

W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie toru, na którym nie zabrakło przedstawicieli gminy i powiatu. Otwarcie uświetniły swoją obecnością olimpijczycy: Luiza Złotkowska oraz Sławomir Chmura. Podczas imprezy odbył się również pokaz rowerowy TrialTeam Grodzisk.

Pumptrack jest dostępny w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 20.00 natomiast w weekendy w godz. 16.00–20.00. Plac, na którym znajduje się tor jest częściowo monitorowany i oświetlony, niebawem kamery zostaną podpięte pod miejski monitoring.

Oprócz toru na terenie między ulicami Sportową a Daleką wybudowano boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i badmintona, a także plac zabaw dla dzieci. Podczas otwarcia odbył się turniej minisiatkówki o Puchar Burmistrza Grodziska.

Dla miłośników przyrody przygotowano warsztaty z tworzenia mini ogródków. Dzieci samodzielnie mogły sadzić roślinki do doniczek czy też innych pojemników. Ponadto dla najmłodszych przygotowano zabawy i animacje.

Urzędnicy apelują o bezpieczne korzystanie z pumptracka. Pamiętajmy, aby podczas jazdy na nim zawsze mieś na głowie kask ochronny, a także aby na torze przebywała zawsze maksymalnie jedna osoba.

Cały kompleks sportowy kosztował 1,2 mln zł, połowa tej kwoty to koszt pumptracka. Jednak Grodzisk musiał wyłożyć tylko 15 proc. całości, bowiem pozostałe środki pochodziły z unijnej dotacji.

Fot. grodzisk.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi