19 08 2015

Grodziski dworzec gotowy jesienią?

19.08.2015, godz.: 07:48
Grodziski dworzec gotowy jesienią?
fot. GrodziskNews

Od roku trwa kompleksowa modernizacja zabytkowego budynku dworca PKP w Grodzisku. Do dziś kolejarze zrealizowali około 90 procent inwestycji, szacują, iż dworzec w pełnej krasie powinien zostać oddany do użytku podczas tegorocznej jesieni.

Zadanie opiewające na 4,5 mln zł realizują Polskie Koleje Państwowe SA. Budynek po remoncie zyska nowy wygląd zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: będzie pochylnia ułatwiająca wejście do budynku i ścieżki dotykowe dla niewidomych. W środku też przewidziano solidne„ przemeblowanie” – za takie należy uznać przeniesienie kiosku do restauracji (wolnostojący obiekt), zmianę holu kasowego w posterunek straży miejskiej oraz przeniesie kas biletowych do holu głównego.

Postanowiliśmy spytać kolejarzy na jakim etapie znajduje się inwestycja po 12 miesiącach od rozpoczęcia. – Stan zaawansowania prac na dworcu w Grodzisku Mazowieckim wynosi obecnie ok. 90%. Zakończono już prace w części pasażerskiej budynku. Obecnie wykonawca realizuje roboty wewnątrz pozostałej części obiektu – m.in. tynkowanie, malowanie, prace elektryczne i sanitarne – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. – Planujemy, że modernizacja dworca w Grodzisku Mazowieckim zakończy się jesienią.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata