31 01 2018

Grodziski Bieg Par już po raz czwarty. Wciąż możesz się zapisać

31.01.2018, godz.: 19:25
Grodziski Bieg Par już po raz czwarty. Wciąż możesz się zapisać
fot. Pixabay

Z okazji walentynek, 11 lutego w Kozerkach, odbędzie się już czwarta odsłona Grodziskiego Biegu Par. Prócz par, pobiegną jednak także osoby niemające drugiej połówki, entuzjaści nordic walkingu oraz dzieci.

Za organizację wydarzenia niezmiennie odpowiadają Klub Sportowy BIEGI i Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Założenie zawodów głównych jest proste: biegniemy w parach, trzymając się za ręce. Pary będą miały do pokonania jedną pięciokilometrową pętlę, aby ukończyć rywalizację, uczestnicy biegu par będą musieli zmieścić się w limicie czasu (90 minut) oraz przekroczyć linię mety, trzymając się za ręce. W tym roku jednak organizatorzy pomyśleli także o singlach. Ci entuzjaści biegania mogą zgłaszać się do rywalizacji na dystansie 10 kilometrów (dwie pętle). Kolejna konkurencję towarzyszącą nazwano „Marszem miłości” – na dystansie pięciu kilometrów zmierzą się zawodnicy używający sprzętu do nordic walkingu.

A to nie koniec. Sił w biegu na kilometr będą mogli spróbować dzieci i młodzież urodzeni w latach 2003–2008.Organizatorzy spodziewają się łącznie nawet 200 zawodników.

Warunkiem udziału w imprezie jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach lub złożenie oświadczenia o zdolności do udziału w biegu na własną odpowiedzialność. Osoby poniżej 18. roku życia muszą mieć zgodę na start od rodzica lub prawnego opiekuna.

Aby wziąć udział w biegu, należy zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej organizatora TUTAJ. Opłata startowa wynosi 40 zł dla biegów na 10 i 5 km oraz 20 zł dla biegu na dystansie 1 km. Start: niedziela 11 lutego, godz. 11.00 przy ul. Marsa 37. Pod wskazanym linkiem znajdują się również szczegółowy opis oraz regulamin zawodów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi