09 01 2017

Grodziska rodzina zatruła się czadem

09.01.2017, godz.: 13:06
Grodziska rodzina zatruła się czadem
fot. Pixabay

Tlenek węgla zwany cichym zabójcą znów zaatakował. Czad wydobywał się w nocy z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym przy ul. Kijowskiej. – Tlenkiem węgla zatruła się czteroosobowa rodzina, wszyscy byli przytomni. Trafili do szpitala – poinformowała grodziska straż pożarna.

Do zdarzenia doszło około północy. – Kilka minut po północy otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z domów na ul. Kijowskiej ulatnia się gaz. Na miejsce został wysłany jeden nasz zastęp. Na miejscu strażacy stwierdzili obecność czteroosobowej rodziny z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Były to dwie osoby dorosłe: kobieta i mężczyzna w wieku około 34 lat oraz dwójka dzieci w wieku trzech i 12 lat – wyjaśnia bryg Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Strażackie czujniki wykazały obecność śmiertelnie niebezpiecznego czadu w dużym stężeniu. – Stężenie tlenku węgla w powietrzu rzeczywiście było znaczne, ale gdy dotarliśmy mieszkanie już było wietrzone – wyjaśnia bryg Tryniszewski. – Niemniej jednak wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala z objawami zatrucia czadem. Były przytomne – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi