06 03 2018

Grodziska policja: 13 wykroczeń na przejazdach kolejowych jednego dnia

06.03.2018, godz.: 17:03
Grodziska policja: 13 wykroczeń na przejazdach kolejowych jednego dnia
fot. KPP Grodzisk

Poniedziałek w powiecie grodziskim upłynął pod znakiem policyjnych kontroli kierowców i pieszych na przejazdach kolejowych. Cel – podniesienie wśród użytkowników dróg świadomości zagrożeń wynikających z nieprzepisowego przekraczania przepraw. I chyba rzeczywiście ludzi trzeba uświadamiać, sądząc po liczbie wykroczeń…

Tylko jednego dnia (i to niecałego) w poniedziałek, podczas kontroli sześciu przejazdów kolejowych w naszym regionie, policjanci odnotowali aż 13 przypadków naruszenia prawa drogowego na przeprawach.

– Zaplanowane na wczoraj działania miały na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz przypomnienie przepisów dotyczących zasad poruszania się w takich miejscach – poinformowała grodziska policja i dodała, że wykroczenia były odpowiednio karane.

– Kierowcy, którzy nie stosowali się do znaku „stop”, zostali ukarani mandatami, a bardzo niebezpieczne przejeżdżanie przez przejazd przy opuszczonych półzaporach zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy – podała grodziska komenda powiatowa.

Bardzo prawdopodobne, że tego rodzaju kontrole będą kontynuowane.

fot. KPP Grodzisk

2

Dodaj Komentarz

  • adamos

    No chwali sie chwali… tylko jak tak pan stoi przy tym stopie to tylko kretyn sie nie zatrzyma… proponuje stanac kolo monopolowego i kolo walca poinformowac sie nawzajem nie bedzie kilku mandatow tylko kilka set. Mieszkancy przez tory wkd jezdza na pamiec bo od nasu lat kolejka o tej samej godzinie. Nierozumiem jak mozna narazis swoje zycie na smierc czy kalectwo bo szkoda stanac zlapac oddech i pojechac dalej…. fakt strata 5 sekund dla debili to nieodwracalnie stracony czas.

  • Marcin More

    gonić łachmytów 😀

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi