27

08 2016

Grodziska Pogoń liderem tabeli

Grodziska Pogoń liderem tabeli - Grodzisk News

Po sześciu kolejkach nowego sezonu nowego sezonu piłkarze Pogoni Grodzisk pozostają niepokonani. Dziś zanotowali piątą wygraną, a w pokonanym polu zostawili MKS Przasnysz. Tym samym zespół pod wodzą Krzysztofa Chrobaka został samodzielnym liderem tabeli IV ligi w grupie północnej.

W sobotnim meczu z przasnyskim rywalem kibice obejrzeli aż pięć bramek, bowiem konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:2 na korzyść ekipy z al. Mokronoskich. Prócz trzech punktów stawką spotkania było samodzielne przewodzenie klasyfikacji ligowej. Początek zmagań ułożył się w wymarzony sposób dla naszych piłkarzy, bo od rzutu karnego już w drugiej minucie. Do ?jedenastki? podszedł i pewnie zamienił ją na bramkę Damian Jaroń. Radość z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w 14. minucie grodziscy defensorzy popełnili błąd, który skrzętnie wykorzystała przyjezdna ekipa. Wynika na tablicy: 1:1.

W kolejnych minutach na boisku brakowało konstruktywnych akcji. Wpływ na to mógł mieć upał, który wyraźnie dawał się we znaki obu zespołom. W drugiej odsłonie spotkania obie drużyny próbowały wypracować sobie sytuacje bramkowe, ale nie miały wystarczającej dokładności. Wreszcie nadeszła jednak 66. minuta i gol na 2:1 dla Pogoni. Po podaniu Bartłomieja Nowaka piłkę do bramki Przasnysza wpakował Vielin Damyanov dla którego było to czwarte trafienie w sezonie!

Po tej bramce czerwono-biali chcieli pójść za ciosem. Szanse bramkowe mieli Łukasz Sierociński oraz Bartłomiej Nowak, ale gol na 3:1 padł dopiero w 85. minucie. Po asyście Jaronia na listę strzelców wpisał się Jakub Kołaczek. Na sam koniec spotkania zrobiło się nieco nerwowo, gdy kontaktowego gola strzelił MKS, ale na więcej ekipy gości stać nie było.

Tym samym po sześciu seriach gier ligowych Pogoń ma w dorobku pięć wygranych oraz remis. O podtrzymanie dobrej passy postara się już w środę w meczu wyjazdowym z Błękitnymi Raciąż. Początek o godz. 17.30.