13 05 2018

Grodziska Noc Muzeów w stylu retro

13.05.2018, godz.: 14:26
Grodziska Noc Muzeów w stylu retro
Fot. GrodziskNews.pl

19 maja odbędzie się Noc Muzeów. Wiemy już, co z tej okazji przygotował Grodzisk. A będzie to szereg wydarzeń w stylu retro.

Impreza, której patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl, wystartuje o godz. 16.00 w kilku miejscach miasta. W Willi Radogoszcz będzie swoiste centrum warsztatów i zajęć dla mieszkańców w różnym wieku. Organizatorzy zaplanowali tam między innymi warsztaty wykonywania fascynatorów, czyli damskich ozdobnych nakryć głowy; dal dzieci przewidziano zabawę w budowanie wież z makronu, dla miłośników zagadek logicznych przygtyowany zostanie natomiast historyczny escape room. W warsztatowym programie znajdą się również zajęcia z wykonywania makijażu francuskiego i opowieści u sztuce i kulturze paryskiej bohemy lat 20. XX wieku.

W iście francuskim stylu utrzymana będzie również wieczór w Radogoszczy. O 19.00 goście wydarzenia posłuchają koncertu Lydie Kotlinski „Chansons d’Amour”. Po występie o godz. 20.30 ruszy natomiast degustacja specjałów znad Sekwany.

Równolegle o godz. 16.00 rozpoczną się wydarzenia w Dworku Skarbków oraz w Izbie Tradycji Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W tym pierwszym usłyszymy koncert w wykonaniu uczniów grodziskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Po koncercie będzie można zwiedzić dworek i poznać jego historię, w czym pomoże przewodnik. Na tej samej zasadzie odbędzie się zwiedzanie Izby Tradycji WKD. Od 16.30 co pół godzny kolejne grupy będą mogły zwiedzić także Willę Foksal. Wreszcie o godz. 21.00 w Poczekalni PKP rozpocznie się „Bal Folk na dworcu”.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi