13 02 2018

Grodziska „Dwójka” do rozbudowy. Jest przetarg na nowe skrzydło

13.02.2018, godz.: 13:05
Grodziska „Dwójka” do rozbudowy. Jest przetarg na nowe skrzydło
fot. Wizualizacja

Oczekiwana co najmniej od 2015 roku rozbudowa grodziskiej Szkoły Podstawowej nr 2 wreszcie zaczyna się materializować. Jak na razie magistrat zrobił pierwszy, ale podstawowy krok w stronę realizacji inwestycji – ogłosił przetarg.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową.

Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Teraz jednak magistrat jest gotów, by wyłonić wykonawcę inwestycji.

W ogłoszonym wczoraj przetargu uwzględnił budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw. Obiekt ma zostać wybudowany do końca 2019 roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi